ÖZEL MEHMET TAŞPINAR ERKEK ÖĞR. YURDU

ÖZEL MEHMET TAŞPINAR ERKEK ÖĞRENCİ YURDU

 

Özel Mehmet Taşpınar Ortaöğretim Erkek Öğrenci Yurdu

 İmam Hatip Lisesi öğrencilerimizden çalışkan, zeki ve başarılı erkek öğrencilerimizin kaldığı süit daire şeklinde düzenlenmiş beş yıldızlı otel konforunda hazırlanmış bir yurttur.

         Yurdumuzda 35 tane süit daire mevcuttur. Öğrencilerimiz bu dairelerin içinde çalışma odalarını, yatak odalarını ve diğer sosyal ihtiyaçlarını karşılayacak her türlü imkanı bulmakta sadece yemek için yurdun yemekhanesine gitmektedirler. Etüt salonları, ibadet yerleri ve kantini yurdun içindedir. Öğrencilerimiz, birbirlerinden ve öğretmenlerinden istifade etmek için etüt salonlarına gidebilmekte, akıllı tahtalardan, internet bağlantılarından ve kütüphaneden beraberce istifade etmektedirler.

         Ayrıca yurtta kalan öğrencilerimiz boş vakitlerinde;  Spor Salonundan, Yüzme Havuzundan,  konferans salonlarından ve  10 bin ciltlik umumi kütüphaneden istifade edebilmektedirler.

         Okulumuzda okuyan ve yurdumuzda kalan öğrencilerimiz,  İstanbul’un Anadolu’ya açılan kapısı olan Maltepe’mizin temiz havasından ve tamamen ağaçlandırılmış bahçesinden yararlanmaktadırlar. Vakfımızın sağladığı imkanlarla İstanbul’umuzun tarihi ve kültürel yerlerini gezmekte, ilim merkezlerinden istifade ederek ibadethanelerinden faydalanmaktadırlar.

         Öğrencilerimizden ilmi araştırmaya hevesli olanlara her türlü imkan sağlanmakta, yurt içi ve yurt dışı burslar verilmekte, ilim adamı olabilmeleri için her türlü imkan sağlanmaktadır.

 

 

 

 

 

 

ANASINIFI - İLKOKUL - ORTAOKUL
Vakıf TV
 7/24 YAYINDAYIZ
KRİSTAL HAVUZ


0216 442 98 36

360' SANAL TUR

VAKIF TANITIM

SALI MECLİSLERİ
MART AYI KONFERANSI YAPILDI

KONUŞMACI
Prof. Dr. Mehmet Emin MAŞALI
İstanbul İl müftüsü
KONU
Modernist Düşüncede Kur’an ve Yorum